• ASAN Viza” sistemi vasitəsilə verilən elektron vizaların rəsmiləşdirilməsi proseduru Azərbaycan Respublikasının Prezidenti yanında Vətəndaşlara Xidmət və Sosial İnnovasiyalar üzrə Dövlət Agentliyi tərəfindən həyata keçirilir. “ASAN Viza” sistemi vasitəsilə 3 iş günü müddətində verilən elektron vizasında ölkədə qalma müddəti 30 günədək müəyyən edilir və 20 ABŞ dolları məbləğində dövlət rüsumu alınır.
• Həmçinin “ASAN Viza” sistemi üzərindən qeyri-iş və bayram günlərindən asılı olmayaraq 3 saat ərzində sürətləndirilmiş viza rəsmiləşdirilməsi imkanı təmin edilmişdir. Bu xüsusda, əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər www.evisa.gov.az internet səhifəsinə daxil olduqda, ətraflı məlumatı alaraq, elektron viza üçün müraciət edə bilərlər.

• The electronic visa application procedure issued through the “ASAN Visa” system is realized by the State Agency for Public Service and Sosial Innovation under the President of the Republic of Azerbaijan. The electronic visa issued within 3 working days through “ASAN Visa” system determines the duration of stay in the country up to 30 days and the state fee is 20 USD.
• Despite of non-working days and holidays, urgent visa issuing opportunity within 3 hours through “ASAN Visa” system had been created. İn this regard, getting detailed information by visiting www.evisa.gov.az foreigners and stateless persons may apply for the electronic visa.