Misir portalı Ağdamda aparılan yenidənqurma işlərindən yazıb
Azərbaycanın mədəniyyət paytaxtı Şuşaya həsr olunan məqalələrdə Qarabağın döyünən ürəyi Şuşa şəhərinin təbiəti və abidələri haqqında məlumat verilir. Qeyd edilir ki, Azərbaycanda əsrarəngiz və gözəl məkanlar axtararkən, ilk növbədə, mütləq Şuşa şəhərindən başlamaq lazımdır.
12 iyul 2021
Misirdən olan bir qrup jurnalist bu yaxınlarda Cəbrayıl rayonunda minaların zərərsizləşdirilməsi prosesini izləyib, Azərbaycanın minatəmizləmə briqadalarının fəaliyyətini geniş işıqlandırıb
Vətən müharibəsinin ən şanlı səhifələrindən olan Azərbaycanın Xüsusi Təyinatlı Qüvvələrinin Şuşanı azad etməsi əməliyyatı dünyada ilk dəfə olaraq Misir KİV-lərində - geniş işıqlandırılıb.
10 iyul 2021
Misirin nüfuzlu “Nile-1” portalında Azərbaycanın 30 il işğal altında qalmış və azad edilmiş torpaqlarında ermənilər tərəfindən dini, tarixi və mədəni irsə qarşı törədilən dağıntılardan, vandalizm aktlarından aktlarından, cinayətlərdən bəhs edən məqalə dərc olunub.