2021 ci il Futbol üzrə Avropa çempionatına dair
2021-ci ildə futbol üzrə Avropa çempionatının 4 oyununun ─ üç qrup və bir 1/4 oyununun Bakı şəhərində keçirilməsi ilə əlaqədar bəzi tədbirlər haqqında  Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2021-ci il 13 aprel tarixli 2576 nömrəli Sərəncamına əsasən əcnəbilər və vətəndaşlığı olmayan şəxslər 2021-ci ilin mayın 01-dən iyulun 05-dək Azərbaycan Respublikasının dövlət sərhədindən buraxılış məntəqələrində viza ala bilərlər.
Viza verilməsi üçün aşağıdakı sənədlərdən biri əsas hesab edilir:
1. oyunların Bakı şəhərində keçirilməsi üzrə Təşkilat Komitəsinin və ya Azərbaycan Futbol Federasiyaları Assosiasiyasının (AFFA) rəsmi dəvət məktubu;
2. Avropa Futbol Assosiasiyaları Birliyinin (UEFA) müvafiq qaydalarına uyğun olaraq akkreditasiyadan keçməni təsdiq edən akkreditasiya kartı və ya digər sənəd.
3. Bakı şəhərində keçiriləcək oyunlarda iştirak edən futbol komandalarının təmsil etdikləri ölkələrin vətəndaşları və həmin ölkələrdə daimi yaşayan vətəndaşlığı olmayan şəxslər üçün oyuna bilet və ya biletin əldə olunmasını təsdiq edən sənəd.
2021-ci ildə futbol üzrə Avropa çempionatının 4 oyununun ─ üç qrup və bir 1/4 oyunu ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikasına gələn əcnəbilərin və vətəndaşlığı olmayan şəxslərin Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2016-cı il 01 iyun tarixli 923 nömrəli Fərmanının 4.2-ci bəndinə əsasən təsdiq edilmiş ölkələrin siyahısı üzrə “ASAN Viza” sistemi vasitəsi ilə elektron viza almaq imkanı olacaqdır.

Regarding 4 matches of the European Football Championship to be held in the Republic of Azerbaijan
In accordance with the Order of the President of the Republic of Azerbaijan No. 2576 on 13.04.2021 “On some measures in connection with the holding of 4 matches (three group and one quarter-final) of the 2021 European Football Championship in Baku”, foreigners and stateless persons will be able to obtain visas at the state border checkpoints of the republic of Azerbaijan from May 01 till July 05, 2021.
One of the below mentioned documents is required for visa issuance:
1. An official invitation letter of the Organizing Committee of the Association of Football Federations of Azerbaijan (AFFA).
2. An accreditation card or other document confirming accreditation in accordance with the relevant rules of the Union of European Football Associations (UEFA).
3. A ticker or a document confirming the purchase of a ticket for the matches for citizens or stateless persons permanently resides in the countries attending in the matches in Baku.
Foreigners and stateless persons arriving to the Republic of Azerbaijan in connection
with 4 matches (three group and one quarter-final) of the 2021 European Football Championship in Baku will be able to get an electronic visa through the “ASAN Visa” System.